Blogy - Novinky

Žiadne skryté poplatky
 • Ozvláštnite si dovolenku na Kréte

  02.06.2016

  Chystáte sa tento rok na letnú dovolenku na Kréte? Nádherný grécky ostrov sa stal vyhľadávanou destináciou turistov, ktorí sa sem radi vracajú. Tí, ktorí sem prichádzajú už po niekoľký raz, určite uvítajú dobrý tip na spestrenie svojho pobytu.

  Ozvláštnite si dovolenku na Kréte

  FOTO: cz.depositphotos.com

  Ako malý raj. Aj tak opisujú niektorí turisti grécky ostrov, keď sa vrátia z dovolenky na Kréte. Často sa do tohto miesta zamilujú tak, že viac nemajú chuť experimentovať a Kréta sa stane na dlhý čas ich obľúbenou destináciou. A nie je sa čomu čudovať. Piaty najväčší ostrov Stredomoria sa nachádza medzi Gréckom a Afrikou. Jeho história siaha až k starovekým kultúram, čo každý návštevník pocíti hneď po svojom príchode.

  FOTO: archív Ruefa Reisen


  Ako ďalšie ho upúta krása okolitej prírody. Pobrežné zrázy sa striedajú s rovinami, kamienkové a piesočnaté pláže priam lákajú, aby si na nich odpočinulo unavené telo.

  FOTO: archív Ruefa Reisen

  Najkrajšie hotely na Kréte

  Dovolenka na Kréte ale ponúka oveľa viac. Rezorty s kvalitnými službami sa tešia veľkej obľúbenosti. Tento rok si určite svoju pozornosť zaslúžia hotely Creta Maris Beach Resort, Lyttos Beach a Dessole Malia Beach, ktoré má v ponuke cestovná kancelária Ruefa Reisen.

  Hotel Creta Maris Beach Resort je vhodnou voľbou, či cestujete len vo dvojici, alebo celá rodina. Každý si tu nájde príležitosť venovať sa tomu, čo ho baví.

  FOTO: archív Ruefa Reisen


  Mladší turisti ocenia najmä skvelú polohu, keďže do rušného letoviska Hersonissosu to budú mať len na skok. Počas svojho pobytu tak môžu navštíviť najznámejšie diskotéky, bary či reštaurácie. Deti zasa budú rodičom ďakovať, keď ich vezmú do blízkeho aquaparku či ďalších zábavných parkov. Aby ste neprišli o nič z miestneho tradičného života, je hotel Creta Maris Beach Resort postavený v duchu gréckeho koloritu.


  Ani hotel Lyttos Beach ale nezaostáva. Päťhviezdičkový komplex leží priamo pri pláži, no zároveň ho obklopuje krásna záhrada. Najlepšie sa v ňom budú cítiť rodiny s deťmi, pre ktoré sú najviac prispôsobené tunajšie aktivity.

  FOTO: archív Ruefa Reisen

  Pre najmenších je k dispozícii bazén s niekoľkými tobogánmi a vodnými atrakciami. Rodičia ocenia animácie, vďaka ktorým sa deti nebudú nudiť. Ale tá pravá zábava príde, až keď začnú hrať prvé tóny hudby, ktorou sa začne minidiskotéka. Veľkým plusom pláže, na ktorej sa hotel nachádza, je, že bola ocenená modrou vlajkou za čistotu a bezpečnosť. 

  FOTO: archív Ruefa Reisen

  V letovisku Malia nájdete ruch mesta a pulzujúceho života. K atraktívnym hotelom v tejto oblastí patrí Dessole Malia Beach, ktorý leží priamo na pláži. Povestnú grécku kuchyňu ochutnáte v miestnej taverne, tri bary sú k dispozícii na tých najdôležitejších miestach – v hoteli, pri bazéne a na pláži.

  FOTO: archív Ruefa Reisen

  V letných mesiacoch júl a august navyše nájdete v hoteli aj slovenských animátorov, nemusíte mať teda strach, že by sa tu vaše deti nudili. Ak sa vyberiete na dovolenku vo dvojici, dobre vám padne krátka prechádzka do centra mesta, kde nájdete množstvo obchodíkov a reštaurácií a strávite tu príjemný večer.

  FOTO: archív Ruefa Reisen

  Najkrajší výlet - Santorini

  Ak by vám táto ponuka nestačila, máme pre vás skvelý tip, ako si svoju letnú dovolenku na Kréte môžete spestriť. Stačí vybrať sa o niečo ďalej a navštíviť nádherné Santorini, ktoré je označované ako najromantickejší ostrov na svete.

  Celodenný výlet, ktorý sa dá absolvovať priamo z Kréty, stojí 130 eur a môžete sa naň vybrať každý deň. Vyráža sa o deviatej ráno z prístavu v Heraklione a cesta trvá približne hodinu a trištvrte. Navštívite mestečko Oia aj hlavné mesto Firu. Ďalšou zastávkou sú pláže Kamari alebo Perissa. Naspäť do Heraklionu sa vrátite až podvečer, síce unavení, ale určite s mnohými zážitkami.

  10 vecí, ktoré musíte vidieť na Santorini

  Ak by vás tento čarovný ostrov zlákal natoľko, že by ste sa rozhodli stráviť tu svoju ďalšiu dovolenku, siahnite po ponuke cestovnej kancelárie Ruefa Reisen.

  Jeden z najkrajších a najromantickejších ostrovov sveta by mal aspoň raz v živote navštíviť každý dovolenkár. Nádherné pláže, čisté more a krásna príroda. To sú veci, ktoré tu bez problémov nájdete. Hoci patrí dovolenka na Santorini k tým drahším, neostaňte len ležať na pláži. Ostrov ponúka mnoho príležitostí, vďaka ktorým si odnesiete jedinečné zážitky a spomienky. Týchto 10 vecí by ste počas dovolenky na Santorini určite mali urobiť.

  FOTO: archív Ruefa Reisen

  Hoci patrí dovolenka na Santorini k tým drahším, neostaňte len ležať na pláži. Ostrov ponúka mnoho príležitostí, vďaka ktorým si odnesiete jedinečné zážitky a spomienky. Týchto 10 vecí by ste počas dovolenky na Santorini určite mali urobiť:

  1. Vychutnajte si západ slnka

  FOTO: archív Ruefa Reisen

  Poviete si, že západov slnka ste už videli toľko, že ich ani neviete spočítať. Tak na čo ďalší? Ten na Santorini je ale jedinečný. Obloha sa sfarbuje unikátnymi tónmi a spoločne s Egejským morom vytvárajú atmosféru, akoby všetko pred vami namaľoval maliar. Každý večer si tento výjav nenechajú ujsť stovky turistov, ktorí čakajú, kým sa slnko úplne nestratí za obzorom. Vy môžete prežiť tieto chvíle v luxusnom hoteli, ktorý nájdete aj v ponuke cestovnej kancelárie Ruefa Reisen.

    2. Navštívte hlavné mesto ostrova – Firu

  FOTO: flickr.com/ Cycling man

  Nielen hlavné mesto, ale aj stredisko kultúry a obchodu ostrova sa nachádza vo Fire. Rozkladá sa na vrchole útesu, vďaka čomu je práve z tohto miesta nádherný panoramatický výhľad na more a sopky. Tradičná kykladská kultúra poteší turistov, ktorí radi navštevujú historické miesta. Rovnako ich chuti vyhovie množstvo kostolíkov a kláštorov či archeologické múzeum.

  Na druhej strane ukazuje svoju modernú tvár v podobe obchodov, barov, reštaurácií, kaviarní, ale aj nočných klubov. Každý si tu nájde teda presne to, čo sa mu páči. Vo Fire sa nachádza aj prístav, z ktorého môžete podnikať rôzne výlety. Lode vás odvezú napríklad aj na aktívnu sopku ostrova. 

     3. Ostrovček Thirassia vám nesmie ujsť

  FOTO: archív Ruefa Reisen

  V minulosti bola Thirassia súčasťou Santorini. Veľká erupcia, ku ktorej došlo ešte v časoch pred naším letopočtom, ju však od ostrova odtrhla a urobila z nej exotický skalnatý ostrov. Často ju pri svojich výletoch navštevujú turisti, ktorí sa ale zdržiavajú najmä v prístave a poobdivujú iba najbližšie okolie.

  Ak sa však odhodláte na jazdu na somárikovi, dovedie vás do dediny, kde ešte aj dnes žijú praví Gréci rovnakým životom ako v minulosti. Zažijete tak ich neskonalú pohostinnosť a dobrosrdečnosť. 

     4. Vyberte sa na výlet loďou

  FOTO: archív Ruefa Reisen

  S výletom Caldera sa budete plaviť na nádhernej tradičnej lodi, súčasťou je výstup na vrchol sopky a navyše sa naučíte veľa aj o histórii ostrova. Bonusom je aj návšteva susedného ostrova Thirassia.

     5. Osada Akrotiri vás zavedie do minulosti

  FOTO: Flickr.com/ Brianne

  Najznámejšie archeologické nálezisko na ostrove. Osada Akrotiri bola založená ešte v minojskom období, no pochovala ju erupcia sopky, ktorá mestečko zakonzervovala pod nánosom popola. Vďaka tomu sa však až do dnešných dní zachovala jej tvár tak, ako vyzerala niekoľko storočí pred naším letopočtom.

     6. Spoznajte najkrajšiu dedinu ostrova - Oia

  FOTO: archív Ruefa Reisen

  Najkrajšiu dedinu na Santorini preslávili západy slnka a pokojný život, ktorý vedú miestni obyvatelia. Je to miesto, ktoré si mnohí z nás v predstavách spájajú práve so Santorini. V Oii stoja snehobiele domy, veterné mlyny a kostoly s modrými okenicami. Najkrajší je výhľad na tyrkysové more z vrchu útesu, na ktorom sa dedina nachádza. Vychutnať si ničím nerušenú atmosféru môžete v obchodoch či kaviarňach, ktoré lemujú miestne ulice.

     7. Prejdite sa okolo zálivu Ammoudi

  FOTO: archív Ruefa Reisen


  Ammoudi je malý záliv v blízkosti dedinky Oia. Dostanete sa sem autom, môžete sa odviezť aj na chrbte osla, prípadne stačí prejsť niekoľko krokov po vlastných. Odmenou vám bude miesto, kde nájdete napríklad výborné čerstvé ryby. Výlet bude zážitkom aj pre tých, ktorí si radi pozrú západ slnka opäť z iného pohľadu.

     8. Prevezte sa na somárikovi

  FOTO: Flickr.com/ Peggy Reimchen

  Ako sme už spomínali, jazda na oslovi je jednou z aktivít, ktoré môžete počas dovolenky na Santorini vyskúšať. Okrem toho, že ušetríte vlastné nohy, okúsite, ako chutí pravý folklór gréckeho ostrova. Miestom, kde sa s touto možnosťou určite stretnete, je prístav Old Port, ktorý sa nachádza v dolnej časti útesu Caldera vo Fire.

     9. Navštívte červenú pláž

  FOTO: archív Ruefa Reisen

  Neďaleko od Akrotiri sa nachádza známa červená pláž. Dychvyrážajúci pohľad poskytuje vysoký dočervena sfarbený lávový útes, ktorý sa strmo zvažuje priamo k čiernemu piesočnatému pobrežiu

  10. V dedine Emporio objavíte zaujímavú architektúru

  FOTO: Flickr.com/ Peter Murrell

  Zastavíte sa v čase a zrazu sa ocitnete v úplne inej ére. Aj tak budete vyzerať vaša prvá návšteva dediny Emporio, ktorá sa nachádza kúsok od obľúbených pláží Perivolos a Perissa. Zaujímavú architektúru tohto miesta dotvárajú domy vytesané do skál, ktoré delia úzke uličky. Neoľutujete ani prechádzku k veterným mlynom na kopci Gavrilos.

  Prečítajte si ďalšie blogy