Blogy - Novinky

Žiadne skryté poplatky
 • 10 dôvodov, prečo ísť na okružnú plavbu

  14.03.2017

  10 dôvodov, prečo ísť na okružnú plavbu

  Výletné lode ladne sa plaviace šírym morom sú veľkým lákadlom pre množstvo cestovateľov. No mnohí z nich sú stále nerozhodní – risknúť toto dobrodružstvo alebo sa ako každý rok pobrať do dobre známeho hotela a krajiny? Jasné, že na miestach, ktoré už poznáte, sa cítite bezpečne a komfortne. No na druhej strane, naozaj nechcete vyskúšať niečo nové, netradičné a zaujímavé? Veď to by bola predsa nuda! Aby ste si nevybrali mačku vo vreci, pripravili sme pre vás "highighty" okružnej plavby, po ktorých budete rozmýšľať už len nad tým, na ktorý smer sa vydať...

  Pozrieť viac
 • Mexický siedmy div sveta odhalil nové tajomstvo: Je ako matrioška

  09.12.2016

  Mexický siedmy div sveta odhalil nové tajomstvo: Je ako matrioška

  Aj vy na dovolenke najradšej obdivujete pamiatky a tiež v nemom úžase sledujete, čo boli kedysi staroveké civilizácie schopné vytvoriť? Potom určite patríte do skupiny cestovateľov, ktorí majú krížom-krážom prechodené všetky egyptské pyramídy. Obrovským lákadlom sú aj pyramídy, ktoré stavali Mayovia. Úžasné stavby vyrážajú dych aj tým najostrieľanejším. Navyše Mexiko je dnes prístupnou a obľúbenou destináciou na exotickú dovolenku.

  Pozrieť viac
 • Nová záľuba Leonarda DiCapria? Bude z neho hotelier!

  24.11.2016

  Nová záľuba Leonarda DiCapria? Bude z neho hotelier!

  Leonardo DiCaprio nie je len obyčajný herec, ktorý si užíva svoju slávu a peniaze. Naopak, za posledné roky sa z neho stal hlas „environmentalistov“. Už minulý rok oznámil, že chce vybudovať eko-turistický rezort na malom ostrove pri pobreží Belize. Otvorenia by sa mal dočkať síce až v roku 2018, no už teraz sú o ňom známe niektoré podrobnosti. Takže ako by mal vyzerať svet podľa Lea?

  Pozrieť viac
 • Top 8 vecí, ktoré si nemôžete nechať ujsť v Dominikánskej republike

  16.11.2016

  Top 8 vecí, ktoré si nemôžete nechať ujsť v Dominikánskej republike

  Dominikánska republika je jednou z obľúbených destinácií na exotickú dovolenku, ktorú už objavili aj Slováci. Ak ste si aj vy povedali, že túto zimu chcete tiež stráviť niekde v teple na bielych plážach obklopení palmami, potom je možno práve Dominikánska republika pre vás tým pravým miestom. Ale nemusíte celý čas stráviť len vylihovaním na pláži. Zabavte sa a objavujte najkrajšie miesta exotickej krajiny!

  Pozrieť viac
 • Utečte za slnkom a teplom: 5 najlepších karibských ostrovov na túto zimu!

  04.11.2016

  Utečte za slnkom a teplom: 5 najlepších karibských ostrovov na túto zimu!

  Dni sa skracujú a vonku je stále chladnejšie. Práve teraz ten najlepší čas naplánovať si svoj únik do tepla. Ideálnym miestom, kam sa vydať, sú ostrovy v Karibiku. Niektoré sľubujú pohodu na pláži, na iných si vychutnáte bujarú zábavu, niekde si môžete dať do tela pri turistike a inde si zasa budete pripadať ako na najromantickejšom mieste na svete...

  Pozrieť viac
 • Boli ste už vo všetkých TOP mestách sveta? Porovnajte si svoj zoznam s najnovším rebríčkom!

  28.10.2016

  Boli ste už vo všetkých TOP mestách sveta? Porovnajte si svoj zoznam s najnovším rebríčkom!

  Precestovali ste už svet krížom-krážom alebo ešte len začínate so svojimi cestovateľskými dobrodružstvami? Či už patríte do prvej alebo druhej skupiny, pri cestovaní je dobré porovnať si svoje skúsenosti s inými ľuďmi. Ukážete si iný pohľad, spomeniete maličkosti, ktoré si netreba nechať ujsť, alebo len jednoducho zhodnotíte, aký pocit ste mali z toho-ktorého mesta. A čo tak porovnať si svoje cestovateľské plány s ďalšími miliónmi turistov z celého sveta?

  Pozrieť viac
 • Lyžovačka v Alpách: Zimná dovolenka, ktorá nikdy nesklame

  21.10.2016

  Lyžovačka v Alpách: Zimná dovolenka, ktorá nikdy nesklame

  Lyžovanie v horách, fantastické svahy a záruka snehu. Na Alpy sa dá jednoducho spoľahnúť. Svoju lyžovačku strávite na upravených zjazdovkách a tí zdatnejší lyžiari sa pokojne môžu vybrať aj na ľadovec.

  Početné lyžiarske strediská sú vhodné pre rôznorodých lyžiarov. Kým rodiny si väčšinou vyberú zimnú dovolenku v menšom stredisku alebo v strediskách vhodných pre začiatočníkov, skupiny kamarátov alebo páry sa skôr nájdu v stredne veľkých lyžiarskych strediskách.

  Pozrieť viac
 • Orientálny Omán: Exotická dovolenka trochu inak

  14.10.2016

  Orientálny Omán: Exotická dovolenka trochu inak

  Lákajú vás arabské krajiny a radi by ste ich bližšie spoznali, no máte obavy z napätej situácie? Pri Ománe zabudnite na predsudky, nechajte svoje myšlienky zaoberať sa exotickým koktejlom púštnej krajiny. Moderné hotely na pobreží Muscatu a Salalahu sú ideálnymi miestami na relax a uvoľnenie.

  Pozrieť viac
 • Exotika, ako ju nepoznáte: 7 tipov, kde si užijete aj na jeseň

  07.10.2016

  Exotika, ako ju nepoznáte: 7 tipov, kde si užijete aj na jeseň

  Biele pláže, modré more, teplé slnečné lúče. Dovolenka v exotike je tým najlepším spôsobom, ako si privodiť aspoň na chvíľu pocit leta aj v studených jesenných mesiacoch. Poznávacie zájazdy do exotiky navyše okrem oddychu prinášajú aj nespočetné zážitky a nové skúsenosti. Nezáleží na tom, či vás láka orientálne Maroko, ďaleká India, bohatý Dubaj, ostrov bohov a démonov Bali, Srí Lanka, Los Angeles alebo Kuba. Všade je čo spoznávať.

  Pozrieť viac
 • Neseďte na jeseň doma, zatúlajte sa do čarovných kútov Európy

  28.09.2016

  Neseďte na jeseň doma, zatúlajte sa do čarovných kútov Európy

  Dni sa skracujú, leto je nenávratne preč. Už teraz rozmýšľate nad tým, čím zaženiete nudu na jeseň? Aj keď by ste sa ešte veľmi radi vrátili do plaviek a vychutnávali si chladené drinky, ak nezamierite do exotiky, môžete o nich len snívať. Skúste sa však na najbližšie mesiace pozrieť z opačnej strany – jeseň je najlepším obdobím na poznávanie. Rím, Paríž, Florencia, Toskánsko... Ak ste stále odkladali návštevu týchto miest, teraz je čas to zmeniť!

  Pozrieť viac
 • Luxusná dovolenka pre každého: Najlepšie hotely v Spojených arabských emirátoch

  20.09.2016

  Luxusná dovolenka pre každého: Najlepšie hotely v Spojených arabských emirátoch

  Čo bolo ešte nedávno takmer nesplniteľným snom, máte dnes na dosah. Vďaka rozšíreným letom zo Slovenska je krajina šejkov ľahko dostupná. Spojené arabské emiráty sú pre nás najbližšou exotikou s nádychom luxusu a jedinečnosti. Púštne podnebie, teplé more a krásne pláže z nich urobili obľúbený cieľ dovolenkárov.

  Pozrieť viac
 • Dovolenka v Egypte, ktorá vás nikdy nesklame

  16.09.2016

  Dovolenka v Egypte, ktorá vás nikdy nesklame

  Krajina faraónov bola pre Slovákov ideálnou dovolenkovou destináciou. Rezorty s all inclusive službami vyhovovali tým, ktorí si chceli oddýchnuť a o nič sa nestarať. Pyramídy, chrámy a pamiatky lákali všetkých milovníkov histórie. Červené more priťahovalo všetkých potápačov a šnorchlistov. Posledné dva roky ale dovolenke v Egypte nepriali a cestovný ruch zaznamenal útlm. Teraz sa však Slováci aj ďalšie európske národy na obľúbené miesta opäť vracajú.

  Pozrieť viac
 • Každý z Kanárskych ostrovov je iný. Ako si vybrať?

  12.09.2016

  Každý z Kanárskych ostrovov je iný. Ako si vybrať?

  Na Kanárske ostrovy by ste sa mali vybrať, ak si chcete predĺžiť leto, nemáte radi veľmi dlhé lety alebo sa vám nechce platiť za ozajstnú exotiku ako Dominikánske republika alebo Thajsko. Aj v septembri alebo v októbri je na ostrovoch dostatočne teplo, let z Viedne trvá približne 5,5 hodiny a ceny sú porovnateľné s letnými dovolenkami v Stredomorí.

  Pozrieť viac
 • Vodopády, ľadovce, gejzíry a termálne pramene: Spoznajte horúci aj ľadový Island

  31.08.2016

  Vodopády, ľadovce, gejzíry a termálne pramene: Spoznajte horúci aj ľadový Island

  Ak máte už čo-to precestované a hľadáte nové silné podnety a zážitky, pridajte si do svojich cestovateľských plánov krajinu plnú kontrastov – Island. Fjordy, krištáľovo čisté jazerá, vodopády, bizarná lávová krajina niekedy zahalená do obrovského oblaku popola. Najväčší sopečný ostrov je plný čistej prírody a dobrodružstva. Nespútaná, divoká a surová príroda vás neprestane fascinovať, nech sa vyberiete akýmkoľvek smerom.

  Pozrieť viac
 • Najkrajšie miesta, ktoré poznáte z filmov

  26.08.2016

  Najkrajšie miesta, ktoré poznáte z filmov

  Priznajte sa. Nechceli ste sa niekedy poprechádzať po miestach, ktoré ste videli vo filme? Možno vás zaujali romantické zámky, historické pamiatky, krásna príroda či exotické prostredie. Vydať sa na miesta, kde sa odohrávajú príbehy plné vášne, lásky, ale aj napätia a akcie, nie je ťažké. Hlavne, ak viete, kam treba ísť. A ak náhodou neviete, nenecháme vás tápať. Poďte s nami nazrieť do najslávnejších filmových lokalít!

  Večný Rím alebo filmový Rím?

  Rím je kulisou mnohých legendárnych aj súčasných filmov. Slávne filmové ateliéry Cinecitta boli v období svojho vzniku (tridsiate roky 20. storočia) najmodernejšie a najlepšie vybavené v celej Európe. Dodnes ich využívajú filmové štáby z celého sveta. Ku klasikám natočeným v Ríme môžeme zarátať filmy ako Prázdniny v Ríme s nezabudnuteľnou Audrey Hepburn a Gregory Peckom. Z dielne Federica Felliniho pochádza Sladký životRím. Hlavné mesto Talianska bolo kulisou aj pre filmy Talentovaný pán RipleyMattom Damonom, Gwyneth Paltrow a Judom Lawom aj Dannyho Dvanástka, kde si po boku Georga Clooneyho zahrali samé veľké hviezdy – Brad Pitt, Julia Roberts, Matt Damon a Catherine Zeta Jones.

  Pozrieť viac
 • Dovolenka v septembri sa oplatí. Ukážeme vám tie najlepšie miesta!

  24.08.2016

  Dovolenka v septembri sa oplatí. Ukážeme vám tie najlepšie miesta!

  Školský rok sa začne už onedlho a koniec leta nám pripomína, či sme za dva mesiace stihli všetko, čo sme si predsavzali. Patríte do kategórie ľudí, čo si vždy všetko nechávajú na poslednú chvíľu a nestihli ste ani letnú dovolenku? Našťastie aj dovolenka v septembri má svoje čaro. A nielen to. Ona má totiž obrovské VÝHODY! Ak si neviete celkom predstaviť, v čom by mohla byť dovolenka v septembri lepšia ako počas leta, tu je niekoľko dôvodov.

  Pozrieť viac
 • Chalkidiki, ako ich nepoznáte: Hory, more, súkromné zátoky aj živé bary

  18.08.2016

  Chalkidiki, ako ich nepoznáte: Hory, more, súkromné zátoky aj živé bary

  „Nie je nič, s čím by ste mohli Chalkidiki porovnávať,“ hovoria obyvatelia severného Grécka. A tí zrejme vedia, o čom rozprávajú. Poseidonov trojzubec, ako sa Chalkidiki tiež označujú, tvoria tri polostrovy - Kassandra, Sithonia a Athos. Prvé dva sú dostupné každému, no Athos je vyhradený len pre mužov, pretože je domovom slávnej kláštornej republiky.

  Pozrieť viac
 • Vydajte sa počas dovolenky za dobrodružstvom: Najlepšie vodné zábavné parky v Európe

  09.08.2016

  Vydajte sa počas dovolenky za dobrodružstvom: Najlepšie vodné zábavné parky v Európe

  Čo dokáže vaše deti zabaviť počas letnej dovolenky pri mori lepšie ako návšteva vodného zábavného parku? Deti milujú vodu a keď sa k tomu pripoja aj viac či menej adrenalínové atrakcie o dobrú zábavu je postarané. A navyše sa rodičia nemusia trápiť náročným vymýšľaním programu, ktorý by ich malého nezbedníka zabavil počas celého dňa. Tie najlepšie aquaparky totiž ponúkajú toľko možností, že stráviť v nich jeden deň je niekedy dokonca málo.

  Pozrieť viac
 • Prežite tú najlepšiu dovolenku: Výletná plavba s animáciami!

  06.08.2016

  Prežite tú najlepšiu dovolenku: Výletná plavba s animáciami!

  Pištiace deti, ktoré sa bezhlavo vrhajú z toboganov rovno do bazéna, ktorý je v strede obrovskej paluby, obkolesenej ležadlami. Rodičia si vychutnávajú pohodlie a hlavne fakt, že všetko, čo potrebujú k dokonalému prežitiu dovolenky majú na mori. Spomínajú na to, ako včera obdivovali španielsku Malagu a tešia sa na to, čím ich dnes privíta marocká Casablanca.

  Pozrieť viac
 • Havaj môjho detstva: Dovolenka v Bulharsku alebo cestovanie v čase

  02.08.2016

  Havaj môjho detstva: Dovolenka v Bulharsku alebo cestovanie v čase

  Viete čo je najväčšou devízou Bulharska? Že ponúka pre každého niečo. Bulharsko je svojím spôsobom stále trendy. Je to dovolenka s nostalgiou. Na dovolenke v Bulharsku vám bude teplo, ale nie horúco. Budete sa zabávať, ale len keď budete chcieť. Nechcete letieť ďaleko? Za hodinu a pol ste tam. Dohovoríte sa. Z cien v baroch a reštauráciách sa vám nezakrúti hlava. Objete sa poctivým šopským šalátom. Bulharsko je také naozajstné.

  Pozrieť viac
 • Kam na výlet vo dvojici? Objavte najromantickejšie miesta Európy

  28.07.2016

  Kam na výlet vo dvojici? Objavte najromantickejšie miesta Európy

  Máte už so svojím partnerom za sebou nejaký ten spoločný rok a chceli by ste si pripomenúť, aké to bolo na začiatku vášho vzťahu, keď ste boli čerstvo zamilovaní? Alebo ste sa ešte len teraz spoznali a chceli by ste utiecť na miesto plné romantiky? Nezáleží na tom, či patríte do prvej alebo do druhej skupiny, ak chcete prežiť príjemné chvíle vo dvojici, prinášame vám niekoľko tipov na miesta v Európe, kde sa vaše predstavy stanú skutočnosťou.

  Pozrieť viac
 • Dovolenka podľa celebrít: Vyberte sa na miesta, ktoré si zamilovali hviezdy šoubiznisu

  26.07.2016

  Dovolenka podľa celebrít: Vyberte sa na miesta, ktoré si zamilovali hviezdy šoubiznisu

  Aj celebrity sú len ľudia a tiež si radi doprajú leňošenie na pláži. Aj keď, samozrejme, asi tak miliónkrát častejšie ako obyčajní smrteľníci. Mnohé tváre Hollywoodu si za miesta pre svoj pokojný oddych vyberajú práve Európu, hoci ani tu ich úplne neobchádzajú paparazzi, ktorí sa snažia o čo „najpikantnejší“ záber. Na druhej strane sa mnohé európske miesta tešia z toho, že si ich vyberú herci či speváci, vďaka čomu sú príťažlivejšie aj pre ostatných cestovateľov. Vyberte sa po stopách celebrít aj vy. Ukážeme vám miesta, kde možno aj toto leto stretnete práve svoj idol.

  Pozrieť viac
 • Kam s deťmi počas prázdnin? Vezmite ich s nami za poznaním aj zábavou – II. Časť

  11.07.2016

  Kam s deťmi počas prázdnin? Vezmite ich s nami za poznaním aj zábavou – II. Časť

  Letné prázdniny prišli rýchlejšie, ako sme sa vôbec nazdali. Kým školáci sa tešia na voľné chvíle bez domácich úloh a učenia, mnohí rodičia si ešte stále lámu hlavu nad tým, ako najbližšie dva mesiace prežiť. Ale nebojte sa, pri vymýšľaní programu vás nenecháme bez pomoci. Práve naopak, prinášame vám niekoľko tipov, ako si letné prázdniny s deťmi užiť do poslednej minúty.

  Pozrieť viac
 • Kam s deťmi počas prázdnin? Vezmite ich s nami za poznaním aj zábavou – I. časť

  07.07.2016

  Kam s deťmi počas prázdnin? Vezmite ich s nami za poznaním aj zábavou – I. časť

  Kým školáci nedočkavo odpočítavajú posledné hodiny školského roka, pred rodičmi je namáhavá úloha – ako počas dvoch mesiacov prázdnin zabaviť svoje deti? Vďaka poznávacím zájazdom, ktoré sú navrhnuté tak, aby zabavili najmä najmladších cestovateľov, si vaše ratolesti užijú nielen kopec zábavy, ale odnesú si aj zážitky, o ktorých môžu rozprávať svojím kamarátom.

  Pozrieť viac
 • Užite si dovolenku bez detí v najlepších hoteloch len pre dospelých

  01.07.2016

  Užite si dovolenku bez detí v najlepších hoteloch len pre dospelých

  Letná dovolenka má predovšetkým priniesť pokoj, oddych, relax. Vymeniť hektiku bežného dňa za leňošenie na pláži alebo spoznávanie nových miest. Rodiny s deťmi si na tieto chvíle vyberajú hotely s toboganmi a bohatým animačným program. Tí, ktorí by si radi užili letnú dovolenku bez detského džavotu, majú tiež niekoľko možností, kam sa vybrať. Do popredia sa totiž čoraz viac dostávajú hotely s označením „only adults“, teda len pre dospelých.

  Pozrieť viac
 • Dovolenka podľa Geissenovcov. Miesta, kde oddychujú milionári

  21.06.2016

  Dovolenka podľa Geissenovcov. Miesta, kde oddychujú milionári

  Kým väčšina ľudí odovzdane čaká na dovolenku, kedy môže vypnúť, zahodiť za hlavu všetky problémy a aspoň na chvíľu zabudnúť na starosti bežného dňa, u Geissenovcov je to úplne inak.

  Pozrieť viac
 • Nielen more a pláže. Miesta, bez ktorých by sme pravú Krétu nezažili

  17.06.2016

  Nielen more a pláže. Miesta, bez ktorých by sme pravú Krétu nezažili

  Konečne sa mi podarilo splniť si sen a vybrať sa na letnú dovolenku na Krétu. Úprimne sa priznám, že lietanie nepatrí k mojím hobby, takže aj tie dve hodiny v lietadle som zvládla len vďaka tomu, že som si ako podporu vzala svoju obľúbenú knihu. Taká maličkosť ako je vzďaľujúca sa zem ma predsa nemohla pripraviť o zážitok, na ktorý som sa tešila. Aspoň tak ma upokojoval na pol úst priateľ, zatiaľ čo si cez okno lietadla urobil asi milión fotiek.

  Pozrieť viac
 • Albánsko je iné. Alebo ako sme prežili tú najpokojnejšiu dovolenku

  15.06.2016

  Albánsko je iné. Alebo ako sme prežili tú najpokojnejšiu dovolenku

  Cestujete na dovolenku do Albánska? To je nejaký nový rozmar? Veď tam ani asfaltové cesty nie sú.. Áno, o Albánsku sme toho mnoho počuli, jediný raz sme ho i na pár minút zazreli.  Z výšky 10 km, z okienka lietadla. Vtedy, pred mnohými rokmi, sme videli nekonečné pieskové pláže a hory. Už vtedy som si povedal, že Albánsko raz určite navštívim. Príležitosť prišla až o niekoľko rokov neskôr, keď sa vďaka hodinovému chartrovému letu stalo Albánsko krajinou „hneď za rohom“.

  Pozrieť viac
 • Leto, na ktoré nezabudnete: Navštívte TOP párty destinácie Európy

  10.06.2016

  Leto, na ktoré nezabudnete: Navštívte TOP párty destinácie Európy

  Horúci piesok, spotené telá, nikdy nekončiace párty, vo vzduchu vibrujú tóny kvalitnej hudby. Každý rok hľadajú najmä mladí ľudia najlepšie miesta, kde sa počas letnej dovolenky odviažu a zabavia. Krajiny, ktoré sú cieľom dovolenkárov, si túto túžbu veľmi dobre uvedomujú a aj v Európe tak neustále pribúdajú miesta, povestné svojím nočným životom.

  Pozrieť viac
 • Letná dovolenka na Korfu. Ostrov, ktorý milovala Sissi

  08.06.2016

  Letná dovolenka na Korfu. Ostrov, ktorý milovala Sissi

  Grécke ostrovy sú medzi dovolenkármi veľmi obľúbené. Výborná kuchyňa, priateľskí a dobrosrdeční ľudia, krásne pláže, čisté more. Aj to sú dôvody, ktoré sem každý rok lákajú mnohých návštevníkov. Ak by ste k tomu všetkému radi pridali spoznanie ostrova, ktorý učaroval aj rakúskej cisárovnej Alžbete Bavorskej, známej ako Sissi, potom je letná dovolenka na Korfu pre vás to pravé.

  Pozrieť viac